شما اینجا هستید

آموزش تخصصی تنبور

از مبتدی تا پیشرفته

 

 در این جلسات شما با نحوه نوازندگی تنبور، از نحوه ی صحیح در دست گرفتن ساز، نحوه صحیح نواختن مضراب، انگشت گذاری ها، آشنایی با مقام ها و .... آشنا میشوید.

از همین حالا شروع کنید

 

معرفی دوره ی آموزشی تنبور

در ویدیوی زیر توضیحاتی در جهت آشنایی با این دوره ی آموزشی توسط مدرس مربوطه برای شما ارائه شده است 

روش آموزش:
 
متد آموزشی تنبور بر اساس کتاب آموزشی صد درس نوشته استاد علی اکبر مرادی میباشد که علاوه بر آشنایی کافی با تئوری موسیقی هنرجویان با مقام های مجازی و باستانی و تعدادی از مقام های حقانی یا ذکر های تنبور نیز آشنا می‌شود.در این کتاب هنرجو با ده ریتم و شانزده مضراب مختلف و چندین دور موسیقایی قدیم و همچنین با بیش از سی مقام تنبور آشنا شده و حاصل کلام اینکه هنرجویی که صد درس را فراگرفته باشد می‌توان او را نوازنده تنبور نامید.
دوره مقدماتی شامل آشنایی با الفبای نت نویسی و شیوه صحیح نوازندگی ساز است، همچنین علاوه بر اتود های متنوع یک مقام و یک قطعه آموزش داده می‌شود که تقریبا بیست درس اول کتاب را در بر می‌گیرد، در دوره متوسطه هم اتود های پیشرفته تر، ریتم های متنوع و لنگ و ترکیبی و همینطور مضراب های جدید همراه با مقام های دیگر آموزش داده می‌شود که چهل درس بعدی کتاب را در بر می‌گیرد. در قسمت پیشرفته که از درس 60 به بعد هست ریتم های ترکیبی و قطعات مقامی  همینطور تعدادی از مقامات حقانی و ذکر در ادوار موسیقی قدیم به عنوان حسن ختام کتاب آموزش داده می‌شود.
خروجی آموزش این کتاب نوازنده ای خوب و با تکنیک است و در صورت علاقه هنرجو می‌تواند در ادامه کتاب ته رز های باستانی تنبور نوشته آقای حیدر کاکی که شامل مقام های مجلسی و آوازی تنبور است را کار کند.
 در این متد آموزشی سعی می‌شود با تاکید بر رعایت دقیق اصول نوازندگی، فیگور صحیح نواختن ساز، نت خوانی، ريتم خوانی و تئوری موسیقی هنرجو را ابتدا با حداقل های نوازندگی تنبور آشنا کرد که در نهایت با بهترین و ایده آل ترین کیفیت فارغ‌التحصیل شود.
 

جهت آغاز آموزش (مجازی و حضوری)، از طریق لینک زیر اقدام کنید:

http://4faslmusic.ir/get-started