شما اینجا هستید

 
آموزش تخصصی گیتار الکتریک

از مبتدی تا پیشرفته

 

در  این جلسات آموزشی، شما از ابتدا از طرز صحیح گرفتن ساز، طریقه ی صحیح نواختن پیک (مضراب) و همچنین مباحث تئوری و نظری در موسیقی آشنا میشوید. مراحل آموزشی را پیش میبرید و در این مسیر از راهنمایی های استاد نیز بهره مند میشوید.

از همین حالا شروع کنید

 

معرفی دوره ی آموزشی گیتار الکتریک

در ویدیوی زیر توضیحاتی در جهت آشنایی با این دوره ی آموزشی توسط مدرس مربوطه برای شما ارائه شده است 

روش آموزش:

دورۀ آموزش گیتار الکتریک به دو بخش تقسیم شده است.
در بخش اول، که شامل هشت قسمت است، مباحث زیر را بررسی کرده‌ایم:
آشنایی با تئوری موسیقی: نت‌خوانی، ارزش زمانی و سکوت، کسر میزان، میزان ناقص، علائم تغییردهنده و سایر مباحث مقدماتی.
آشنایی با نحوۀ صحیح گرفتن ساز، نحوۀ درست پیک زدن، آشنایی با سیم‌های گیتار و نام نت‌های موسیقی روی فرت‌های پوزیسیون اول. آکوردهای آزاد، هفتم و باره و انواع ریتم‌هایی که برای اجرای آکوردها مورد نیاز است. تمام این مباحث با اجرای قطعات موسیقی صورت گرفته است تا هنرجو به درک بهتری برسد. همینطور اتودهای مختلفی مورد بررسی قرار گرفته تا پیک‌زدن و انگشت‌گذاری‌های هنرجو بهتر شود. در کنار موارد یادشده سعی شده تا تمام مباحث مقدماتی و تئوری موسیقی هم به شکل تمرین‌های تکمیلی برای هنرجو در هر جلسه ارسال شود.

در بخش دوم، که مجدداً شامل هشت قسمت است، مباحث زیر را بررسی می‌کنیم:
آشنایی با پاورکوردها، انواع تکنیک‌های گیتار الکتریک نظیر Hammer on، Pull off، Palm Mute، Artificial Harmony و سایر تکنیک‌ها. اجرای ریتم‌هایی با زمان‌بندی‌های پیچیده. تمرکز روی گام‌های ماژور و مینور به ترتیب افزایش دیز و بمل، پنتاتونیک و بلوز. تمرکز روی افزایش سرعت نوازندگی هنرجو. به طور کلی در بخش دوم روی سطح اجرای هنرجو و تکنیک‌های نوازندگیِ او تمرکز شده است.

همینطور در بخش VIPبیشتر به مباحث مربوط به تک‌نوازی، بداهه‌نوازی و هارمونی می‌پردازیم و با استفاده از کتاب‌ها و متدهای معروفی که در حال حاضر برای یادگیری استفاده می‌شوند سعی می‌کنیم تا هنرجو را به کمک تمرین‌ها و تلاشی که خودش انجام می‌دهد به نوازندۀ قابل قبولی تبدیل کنیم.

جهت آغاز آموزش (مجازی و حضوری)، از طریق لینک زیر اقدام کنید:

http://4faslmusic.ir/get-started