شما اینجا هستید

آموزش تخصصی گیتار کلاسیک

از مبتدی تا پیشرفته

 

 در این جلسات شما از ابتدا با شیوه ی صحیح گرفتن گیتار به روش کلاسیک و نوازندگی آن آشنا خواهید شد. مباحث تئوری و نظری موسیقی را برای هرچه بهتر نواختن گیتار کلاسیک فرا خواهید گرفت و با تمرینات مدون و ارتباط مستقیم با مربی به روش صحیح و اصولی پیش خواهید رفت

از همین حالا شروع کنید

 

معرفی دوره ی آموزشی گیتار کلاسیک

در ویدیوی زیر توضیحاتی در جهت آشنایی با این دوره ی آموزشی توسط مدرس مربوطه برای شما ارائه شده است 

روش آموزش:

در دوره مقدماتی، آموزش از استایل و طرز صحیح اجرای ضربات دست راست روی گیتار آغاز میشود. سپس به دست چپ و نکات آن پرداخته میشود و بعد از تسلط روی مباحث مربوط به دست راست و چپ، هنرجو میتواند اولین ملودی های خود را بنوازد. رسیدن به این سطح، در صورتی که هنرجو به طور منظم و با پشتکار تلاش و تمرین کند، سه الی چهار هفته ی آموزشی زمان میبرد.

پس از طی این دوره، به مباحث تئوری و نظری موسیقی پرداخته میشود. آشنایی با نتها و ریتم و همینطور پیاده سازی آنها روی گیتار، شناخت نتهای موسیقی روی ساز و معرفی تکنیکهای نوازندگی گیتار کلاسیک و اجرای آنها، مسیر اصلی آموزش را تشکیل میدهد که با توجه به توانایی هنرجو میزان پیشرفت و سرعت آن، و همچنین کیفیت آن میتواند متغیر باشد.

کتاب استفاده شده در قسمت مقدماتی "متد گیتار کریستوفر پارکنینگ" میباشد. در پایان بخش مقدماتی (که البته همانطور که ذکر شد بنا به سطح توانایی و میزان تمرینات هنرجو متغیر خواهد بود و از دوازده هفته به بالا است) هنرجو با نتهای سردسته گیتار آشنا خواهد شد، تکنیکهای بنیادین و اساسی در گیتار را فرا خواهد گرفت، و قادر خواهد بود با درک صحیح ریتم، تمرینات و قطعات ساده را روی ساز پیاده سازی و اجرا کند. 

یکی از مهمترین مباحث در آموزش گیتار کلاسیک، موسیقی چند بخشی است که با توجه به انتخاب کتاب مذکور، در همین دوره مقدماتی، هنرجو با این مورد درگیر میشود و با درک صحیح آن، اقدام به اجرای صحیح و اصولی قطعات خواهد کرد.

در دوره های پیشرفته تر، تکنیکهای سطح بالاتر همچون اسلر (لگاتو)، ترمولو، shift، گام نوازی، stretching، و ...قطعات مشهور و اتودهای مهم از آهنگسازان بنام گیتار کلاسیک (سور، کارولی، آگوادو، تارگا، باریوس، ویلالوبوس و ...) و همینطور آثار تنظیمی در گیتار کلاسیک، بنا به سطح آموزشی و پیشرفتی هنرجو آموزش داده خواهد شد.

 

جهت آغاز آموزش (مجازی و حضوری)، از طریق لینک زیر اقدام کنید:

http://4faslmusic.ir/get-started