شما اینجا هستید

پاسخ به سوالات متداول

آموزش موسیقی انتها ندارد و شما میتوانید تا مراحل پیشرفته آموزش ببینید و مدارک معتبر موسیقی (هنرستان موسیقی، دانشگاه موسیقی، کارت صلاحیت تدریس، کارت عضویت خانه موسیقی و ...) را کسب کنید و یا در حد مقدماتی و نواختن ملودی ها و آهنگ های ساده آموزش ببینید. این بستگی به هدف و جدیت شما در امر یادگیری موسیقی دارد.

شما میتوانید در صورت تمایل در دوره های آموزش مجازی و یا حضوری ثبت نام کنید. لینک ثبت نام: http://4faslmusic.ir/get-started .

مدارک معتبر موسیقی، توسط سازمان ها و نهادهای ذیربط (و با اخذ آزمون) به متقاضیان ارائه میشود. آموزشگاه های آزاد موسیقی، صلاحیت ارائه مدرک معتبر به هنرجویان را ندارند و بنابراین ارائه مدرک توسط این موسسات، تنها جنبه ی تبلیغاتی داشته و اعتباری ندارند. هنرجویان گرامی میتوانند با گذراندن دوران آموزشی در آموزشگاه موسیقی چهارفصل، در صورت تمایل جهت اخذ مدرک معتبر، جهت ارائه ی آزمون، به سازمانها و نهادهای مرتبط معرفی شوند.

خیر! در بحث آموزش موسیقی (و حتی هر نوعی از آموزش) هیچ تضمینی برای یادگیری شما وجود ندارد! ما تضمین میکنیم که مباحث آموزشی را به شکل درست و اصولی توسط کارشناسان به شما ارائه دهیم. اما فراگیری و پیاده سازی آنها، به خود شما، استعداد شما و از همه مهمتر تلاش و پشتکار شما باز میگردد. 

در آموزش "درست و اصولی" موسیقی، جلسات ابتدایی به اصول اولیه ی موسیقی و نوازندگی میگذرد که به نوعی میتوان گفت شاید مهمترین قسمت آموزش موسیقی هم باشد. پس از طی این دوره (که بسته به تلاش و استعداد شما میتواند کوتاه و یا طولانی باشد) شما میتوانید ملودی و ریتم های ساده را از طریق ساز خود اجرا کنید. در نهایت، برای اینکه بتوانید خود را محک بزنید لازم است حداقل ٦ ماه آموزش منظم موسیقی را در برنامه خود داشته باشید.

برای انتخاب ساز فاکتورهای زیادی مطرح است که مهمترین آن علاقه ی شماست. پس از آن هم عوامل زیادی مثل نوع موسیقی که شما به آن علاقه مند هستید، طنین و محدوده صدایی که محبوب شماست، فیزیک بدنی شما و ... مطرح میشود که در جلسات مشاوره ای که میتوانید داشته باشید، با کمک کارشناسان ما میتوانید ساز مناسب خود (و یا فرزند خود) را جهت آموزش انتخاب کنید. جهت مشاوره حضوری میتوانید با تلفن ٤٤٠٤٤٤٩٧-٠٢١ تماس حاصل فرمایید و برای مشاوره بصورت مجازی میتوانید از طریق بخش پشتیبانی سایت  به آدرس: http://4faslmusic.ir/user/support سوال خود را مطرح کنید.

مسلما در سنین پایین (کودکان و نوجوانان)، یادگیری موسیقی به شکل بهتر و دقیق تری صورت میپذیرد. البته این بدان معنا نیست که افرادی که سن آنها بالاتر است نتوانند آموزش ببینند. قطعا با برنامه ریزی و تعیین هدف، در هر سنی میتوان آموزش موسیقی را آغاز کرد و از فرایند یادگیری و اثرات مثبت آن لذت برد
خیر. یادگیری همزمان ٢ یا چند ساز در شروع کار، از طرف اساتید و مجموعه ی آموزشی چهارفصل مورد تایید نمیباشد. بهتر است ابتدا تمرکز خود را بر روی یادگیری یک ساز گذاشته و پس از تسلط (و با راهنمایی استاد خود) جهت آموزش ساز دوم خود اقدام کنید.
اگر سوال خود را در بالا پیدا نکردید می توانید سوال خود را از طریق این فرم ارسال کنید.