شما اینجا هستید

پاسخ به سوالات متداول

آموزش موسیقی (حضوری و مجازی) هرکدام نسبت به دیگری مزایا و معایب خاص خود را دارند. در آموزشگاه مجازی چهارفصل، به جهت کیفیت بالای آموزش و استفاده از کادر متخصص و مجرب، سعی شده است که معایب آموزش مجازی را به حداقل رسانده و ضمن استفاده از مزایای آن، به پیشبرد هرچه دقیق تر و اصولی تر آموزش کمک کرد.

آموزش موسیقی انتها ندارد و شما میتوانید تا مراحل پیشرفته آموزش ببینید و مدارک معتبر موسیقی (هنرستان موسیقی، دانشگاه موسیقی، کارت صلاحیت تدریس، کارت عضویت خانه موسیقی و ...) را کسب کنید و یا در حد مقدماتی و نواختن ملودی ها و آهنگ های ساده آموزش ببینید. این بستگی به هدف و جدیت شما در امر یادگیری موسیقی دارد.

شما میتوانید در صورت تمایل در دوره های آموزش مجازی و یا حضوری ثبت نام کنید. لینک ثبت نام: http://4faslmusic.ir/get-started .

پس از ثبت نام در دوره ی آموزشی مورد نظر، آموزش شما آغاز میشود. به این صورت که مبحث درسی به صورت فیلم آموزشی در پورتال برای شما ارسال میشود. شما با دیدن فیلم، مباحث را فرا میگیرید و تمریناتی را که استاد از شما خواسته است انجام میدهید. پس از تسلط روی مباحث و تمرینات، ویدیوی تمرین خود را ارسال کرده، استاد ویدیوی شما را بازنگری میکند، ایرادات شما را گوشزد میکند و در صورت صلاحدید درس جدید را به شما ارائه میدهد. میتوانید نحوه ی کار را در لینک زیر مطالعه کنید:

http://4faslmusic.ir/node/66

خیر. در آموزش به صورت آنلاین، هنرجو و استاد باید در لحظه و از طریق رابط های کاربری با همدیگر در ارتباط باشند. این روش علیرغم مزایایی که دارد، دارای معایبی میباشد از جمله "کاهش کیفیت بعلت سرعت اینترنت"، "محدودیت های زمانی"، "کیفیت پایین ویدیوها" و .... آموزش مجازی در سایت چهارفصل با تهیه ی ویدیوهای آموزشی با کیفیت بالا برای هنرجویان صورت میگیرد، و ویدیوهای رفع اشکال استاد نیز برای هنرجویان ارسال میشود. در این روش علاوه بر "کاهش محدودیت زمانی" به "بالابردن کیفیت آموزشی" اندیشیده شده است. البته شرایطی برای هنرجویان و اعضای محترم در نظر گرفته شده است که در صورت تمایل میتوانند از جلسات مشاوره و رفع اشکال "آنلاین" با اساتید استفاده کنند. 

برای ثبت نام و آغاز آموزش، باید اطلاعات شما در سایت ثبت شود. بدین منظور از طریق لینک عضویت http://4faslmusic.ir/user/register باید اقدام به ساختن حساب کاربری خود کنید. پس از آن، شما صاحب یک پروفایل کاربری میشوید که میتوانید اقدامات بعدی مربوط به آموزش خود را از آنجا انجام دهید.

جهت ورود به سایت، شما نیاز به نام کاربری دارید. این نام میتواند هرچیزی باشد، فقط آن را باید به خاطر بسپارید. در صورتی که نام کاربری مورد نظر شما، توسط کاربر دیگر انتخاب شده باشد، شما باید نام کاربری دیگری برای خود انتخاب کنید.

جهت ورود به سایت، علاوه بر نام کاربری، شما نیاز به یک پسوورد (گذرواژه) دارید. گذرواژه نیز مانند نام کاربری، به دلخواه شما انتخاب میشود و فقط لازم است که آن را بخاطر بسپارید. گذرواژه ی انتخابی شما کاملا امن بوده و ما از محتوای آن مطلع نخواهیم شد.

در هنگام ساختن حساب کاربری، شما باید ایمیل (پست الکترونیک) خود را وارد نمایید. تایید عضویت و ثبت نام در دوره های آموزشی، اخبار و ... به ایمیل شما وارد میشود. اما در صورتیکه ایمیل ندارید هم میتوانید برای خود حساب کاربری بسازید. بدین منظور با وارد کردن یک ایمیل ناموجود (مثلا fch@rfc.com ) میتوانید اقدام به ساختن حساب کاربری خود کنید. البته توجه داشته باشید که حتما اطلاعات دیگر از قبیل شماره تماس و نام و نام خانوادگی خود را صحیح وارد نمایید تا در صورت لزوم بتوانیم با شما تماس حاصل کنیم. 

شما میتوانید در این قسمت، ساز دیگری را انتخاب کنید و حساب کاربری خود را بسازید، و هنگام اضافه شدن ساز مورد علاقه تان، در دوره های آموزشی آن شرکت کنید. 

با زدن تیک "من ربات نیستم" سوالاتی از شما پرسیده میشود که باید آنها را پاسخ دهید. بعد از پاسخ دادن به آنها، میتوانید عضویت خود را کامل کنید.

پس از ساختن حساب کاربری، میتوانید از طریق لینک ثبت نام به آدرس http://4faslmusic.ir/get-started جهت ثبت نام در دوره ی آموزشی مورد نظر خود اقدام فرمایید. 

توجه کنید که با توجه به نوع دستگاه شما، ممکن است بارگذاری ویدیو بدون هیچ "عکس العمل" ظاهری اتفاق بیفتد. اگر در بالای مرورگر خود یک نوار رنگی مشاهده میکنید، این بدان معناست که ویدیوی شما در حال بارگذاری است. ممکن است نوار هم حرکتی نداشته باشد اما شما صبور باشید. اگر ویدیوی شما حجم و فرمت مناسب داشته باشد بسته به سرعت اینترنت شما، بارگذاری ممکن است سریع و یا کند اتفاق بیفتد.

خیلی اوقات دیده شده است که هنرجویان از شکلک های مخصوص به نرم افزار و اپلیکیشن هایی همچون تلگرام و ... استفاده میکنند. دقت کنید که این شکلک ها مخصوص فضای آن نرم افزار و اپلیکیشن طراحی شده است و توسط سایت ما ساپورت نمیشود. لذا در هنگام ارسال نظر، از این شکلک ها استفاده نکنید.

بله. این مورد هم بخاطر پاسخگویی بهینه اساتید قرار داده شده است. در صورتی که چندین ویدیو برای استاد ارسال کنید ممکن است یک یا چند ویدیو از بررسی استاد جا بماند. لذا بهتر است که تمرینات خود را در قالب یک ویدیو ارسال کنید. بدین منظور شما میتوانید تمام تمرینات را پشت سر هم و در یک ویدیو اجرا کنید و یا با نرم افزارها و یا اپلیکیشن های مربوطه، ویدیوهای خود را به هم بچسبانید. بدین منظور میتوانید عبارت "video joiner" را برای یافتن نرم افزار و یا اپلیکیشن های مناسب جستجو کنید.

شما میتوانید از طریق نرم افزارها و یا اپلیکیشن های "کاهش حجم" اقدام به کم کردن حجم ویدیوی خود کنید. تنها کافیست که عناوینی همچون "video compressor" ، "reduce video size" و از این دست را برای پیدا کردن نرم افزارها و یا اپلیکیشن های مرتبط جستجو کنید.

حجم ویدیوها، باید حداکثر ١٠٠ مگابایت باشد. توجه کنید که این محدودیت، بجهت نظم بیشتر در پاسخگویی توسط اساتید قرار داده شده است. از آنجا که اساتید باید ویدیوهای ارسالی هنرجویان را در وقت مقرر بررسی کنند، در صورتیکه حجم ویدیوها بالا باشد فرایند دانلود و پاسخگویی توسط اساتید به کندی انجام خواهد شد.

بله. جهت رزرو تایم مشاوره میتوانید با شماره های آموزشگاه تماس حاصل فرمایید. و همچنین میتوانید در قسمت پشتیبانی به آدرس http://4faslmusic.ir/user/support سوالات خود را مطرح فرمایید. جلسات مشاوره رایگان است.

شما میتوانید از طریق لینک ثبت نام به آدرس http://4faslmusic.ir/get-started جهت ثبت نام و رزرو تایم مورد نظر اقدام کنید. همچنین میتوانید با مراجعه مستقیم به محل آموزشگاه، ثبت نام خود را انجام دهید.

شما میتوانید جهت آشنایی با شرایط شرکت در کلاسهای حضوری با تلفن های ۴۴۰۴۴۴۹۷ و ۴۴۰۴۳۹۶۳ تماس حاصل فرمایید. و همچنین میتوانید در صورت امکان با مراجعه به محل آموزشگاه به صورت حضوری سوالات خود را مطرح فرمایید.

کلاس های حضوری، در محل آموزشگاه تشکیل میشود. آدرس: تهران، جنت آباد جنوبی، بلوار لاله، تقاطع شاهین.

مدارک معتبر موسیقی، توسط سازمان ها و نهادهای ذیربط (و با اخذ آزمون) به متقاضیان ارائه میشود. آموزشگاه های آزاد موسیقی، صلاحیت ارائه مدرک معتبر به هنرجویان را ندارند و بنابراین ارائه مدرک توسط این موسسات، تنها جنبه ی تبلیغاتی داشته و اعتباری ندارند. هنرجویان گرامی میتوانند با گذراندن دوران آموزشی در آموزشگاه موسیقی چهارفصل، در صورت تمایل جهت اخذ مدرک معتبر، جهت ارائه ی آزمون، به سازمانها و نهادهای مرتبط معرفی شوند.

خیر! در بحث آموزش موسیقی (و حتی هر نوعی از آموزش) هیچ تضمینی برای یادگیری شما وجود ندارد! ما تضمین میکنیم که مباحث آموزشی را به شکل درست و اصولی توسط کارشناسان به شما ارائه دهیم. اما فراگیری و پیاده سازی آنها، به خود شما، استعداد شما و از همه مهمتر تلاش و پشتکار شما باز میگردد. 

در آموزش "درست و اصولی" موسیقی، جلسات ابتدایی به اصول اولیه ی موسیقی و نوازندگی میگذرد که به نوعی میتوان گفت شاید مهمترین قسمت آموزش موسیقی هم باشد. پس از طی این دوره (که بسته به تلاش و استعداد شما میتواند کوتاه و یا طولانی باشد) شما میتوانید ملودی و ریتم های ساده را از طریق ساز خود اجرا کنید. در نهایت، برای اینکه بتوانید خود را محک بزنید لازم است حداقل ٦ ماه آموزش منظم موسیقی را در برنامه خود داشته باشید.

برای انتخاب ساز فاکتورهای زیادی مطرح است که مهمترین آن علاقه ی شماست. پس از آن هم عوامل زیادی مثل نوع موسیقی که شما به آن علاقه مند هستید، طنین و محدوده صدایی که محبوب شماست، فیزیک بدنی شما و ... مطرح میشود که در جلسات مشاوره ای که میتوانید داشته باشید، با کمک کارشناسان ما میتوانید ساز مناسب خود (و یا فرزند خود) را جهت آموزش انتخاب کنید. جهت مشاوره حضوری میتوانید با تلفن ٤٤٠٤٤٤٩٧-٠٢١ تماس حاصل فرمایید و برای مشاوره بصورت مجازی میتوانید از طریق بخش پشتیبانی سایت  به آدرس: http://4faslmusic.ir/user/support سوال خود را مطرح کنید.

مسلما در سنین پایین (کودکان و نوجوانان)، یادگیری موسیقی به شکل بهتر و دقیق تری صورت میپذیرد. البته این بدان معنا نیست که افرادی که سن آنها بالاتر است نتوانند آموزش ببینند. قطعا با برنامه ریزی و تعیین هدف، در هر سنی میتوان آموزش موسیقی را آغاز کرد و از فرایند یادگیری و اثرات مثبت آن لذت برد

شما میتوانید با ارسال "تیکت" در بخش پشتیبانی، سوالات خود را بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهند داد.

لینک بخش پشتیبانی:

http://4faslmusic.ir/user/support

برای ارسال سوال خود در بخش پشتیبانی حتما باید اقدام به عضویت در سایت کرده باشید. لینک عضویت (رایگان):

http://4faslmusic.ir/user/register

شما میتوانید در بخش پشتیبانی (قسمت تعیین سطح)، یک ویدیوی تصویری از نوازندگی خود و همچنین توضیحات در مورد آموزش خود را ارسال بفرمایید. استاد ویدیو و توضیحات شما را بررسی میکنند و برای ثبت نام شما را راهنمایی خواهند کرد.

لینک بخش پشتیبانی:

http://4faslmusic.ir/user/support

برای وارد شدن به بخش پشتیبانی حتما باید اقدام به عضویت در سایت کرده باشید.

پس از ثبت نام در دوره های مجازی، در پورتال شخصی خود در سایت چهارفصل، قسمت "تمرینات" برای شما فعال میشود و شما میتوانید تمرینات خود را در همان قسمت بارگذاری نمایید. استاد در روز مشخص شده، تمرینات هنرجویان را بررسی میکنند و به شما پاسخ میدهند.
خیر. یادگیری همزمان ٢ یا چند ساز در شروع کار، از طرف اساتید و مجموعه ی آموزشی چهارفصل مورد تایید نمیباشد. بهتر است ابتدا تمرکز خود را بر روی یادگیری یک ساز گذاشته و پس از تسلط (و با راهنمایی استاد خود) جهت آموزش ساز دوم خود اقدام کنید.
اگر سوال خود را در بالا پیدا نکردید می توانید سوال خود را از طریق این فرم ارسال کنید.